İstanbul
18 Haziran, 2024, Salı
 • DOLAR
  32.80
 • EURO
  35.28
 • ALTIN
  2446.0
 • BIST
  10471.32
 • BTC
  66526.36$

Cemevleri destek yönetmeliğini birlikte hazırlayalım!


Cemevleri destek yönetmeliğini birlikte hazırlayalım!
Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığı, tüm canları cemevlerinin desteklenme şartlarını belirleyecek yönetmeliği birlikte hazırlamaya çağırdı.

Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığı sitesinde “Cemevlerinin Desteklenmesine Dair Yönetmelik Taslağı” yayınlandı.

Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığı’nın sosyal medya hesaplarında yayımlanan duyuruda, cemevlerinin desteklenme şartlarını belirleyecek mevzuatın belirlenmesinde tüm canlar katkıda bulunmaya çağrıldı.

Alevi ve Bektaşi toplumunun ulaşmak istediği hedeflerin meşru, hukuki, ahlâki ve etik olduğunu biliyoruz. Ancak bu hedeflere ulaşırken kullanmamız gereken araçlar da meşru, hukuki, ahlâki ve etik olmalıdır. Başkanlık olarak hareket tarzımız ve yöntemimiz tümüyle bu esaslara dayanmaktadır.” ifadelerini kullanan Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanı Alirıza Özdemir, mevzuat hazırlarken de tüm canların rızalığını almaya önem verdiklerinin altını çizdi.

Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığı tarafından cemevlerine destek şartlarını belirleyecek mevzuatın oluşturulmasına katkı çağrısı şu şekilde:

MEVZUAT ÇALIŞMASINA KATKI ÇAĞRISI

Değerli Canlar:

Cemevlerinin Desteklenmesine Dair Yönetmelik Taslağı”na aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Söz konusu taslağa dair görüş ve önerilerinizi en son 31 Mayıs 2024 Cuma gününe kadar iletisim@alevibektasi.gov.tr adlı mail adresinden Başkanlığımıza iletebilirsiniz.

MEVZUAT TASLAĞINA ULAŞMAK İÇİN BU YAZININ ÜSTÜNE TIKLAYINIZ

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!