İstanbul
18 Haziran, 2024, Salı
 • DOLAR
  32.83
 • EURO
  35.41
 • ALTIN
  2446.8
 • BIST
  10471.32
 • BTC
  66523.79$

Son Dakika Haberleri

 • Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığı tarafından aydınlatma giderleri karşılanması çerçevesinde hizmet verilen cemevi sayısı 745 oldu.

  Aydınlatma giderleri alan cemevleri sayısı 745 oldu
 • Keban'da yayın yapan Keban haber sitesinde yer alan bir habere göre, Karagöz Sanatevi'nce hayata geçirilen proje kapsamında Keban ilçesinin Nimri köyü kırsalında Fransız heykeltıraş Marc Pedoux'un yaptığı "Ab-ı Hayat" adlı "kulluk" heykelinin açılışı dolayısıyla tören düzenlendi.

  Fransız heykeltraş Nimri köyüne kulluk anıtı tasarladı
 • Kamuoyunda devlet karşıtlığı ve PKK’nın kışkırttığı Kobani eylemcilerine verdikleri destekle bilinen Pir Sultan Abdal Dernekleri, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı ve Alevi Kültür Dernekleri ve Alevi Bektaşi Federasyonu’na bağlı İstanbul şubelerinin Alevi Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığı’na karşı yaptığı açıklamada destekçi olarak gösterilen kuruluşların imzalarının rızaları olmadan konulduğu ortaya çıktı!

  İnkarcılar sahte imzacı isimleri ile açıklama yaptılar!
 • Varto Tarihi kitabı ile tanınan Mehmet Şerif Fırat’ın torunu ve Alevi toplumu kanaat önderlerinden Mustafa Fırat, Sabah gazetesinden Murathan Yıldırım ile konuştu. Fırat, Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığı’nın kurulmasının PKK’nın hedeflerine ağır darbe vurduğunu belirterek, “Alevi toplumunun yüzde 95’i bu başkanlığa destek veriyor” dedi.

  Fırat: Hükümetin Alevi politikası PKK’ya ağır darbedir!
 • Hacı Bektaş Veli anma etkinlikleri üzerine süren tartışmalara karşı, çok sayıda Alevi-Bektaşi kuruluşu ve dergahları temsilen yapılan açıklamada Hacıbektaş belediyesi ile Alevi kurum ve kuruluşları birliğe davet edildi.

  Alevi Bektaşi kuruluşlarından birliğe davet
 • Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday gösterdiği AK Parti’li Murat Kurum’a seçim propagandası döneminde destek olan Alevi Dernekler Federasyonu Genel Sekreteri Ufuk Emre Bektaş Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığı’nın kapatılmasını istedi!

  AK Parti’ye cemevi yaptıran ADFE sekreteri Bektaş ağız değiştirdi!
 • Hacıbektaş belediyesi, 2024 yılında yapılacak Hacı Bektaş Veli anma etkinlikleri konusunda yeni bir açıklama yaptı. "Kamuoyunda yaşanan tartışmalara istinaden" yapıldığı belirtilen açıklamaya göre anma etkinlikleri doğrudan belediye tarafından düzenlenecek.

  Hacıbektaş belediyesinden anma etkinlikleri açıklaması
 • Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu (AABK) Genel Başkanı Hüseyin Mat gaflarına bir yenisini ekledi. AABK adına Hacıbektaş Belediyesi’nin düzenlediği toplantıya katılan temsilcisi T.C. Kültür Bakanlığı ve Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığı ile birlikte Hacıbektaş Anma Etkinliklerini düzenlemek üzere tutanağı imzalarken, kendisi sosyal medya hesabından Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığı’nı tanımıyoruz, paylaşımı yaptı!

  Hüseyin Mat yine mat oldu!
 • Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığı tarafından yurt çapında düzenlenen Canlarla Buluşma etkinlikleri Türkiye düşmanı çevreleri huzursuz ediyor. Geçtiğimiz günlerde Başkan Alirıza Özdemir’in katılımıyla Varto’da düzenlenen Canlarla Buluşma etkinliğine yönelik bölücü terör örgütü PKK ve yandaş çevrelerinin karalamaları üzerine Varto’nun en önemli aydın simalarından Mehmet Şerif Fırat’ın torunu Mustafa Fırat bir yazı kaleme aldı.

  Mustafa Fırat yazdı: Atalarınıza, inançlarınıza ihanette, biribirinizle yarışıyorsunuz!
 • Araştırmacı yazar Sinan Kahyaoğlu, “Geçmişten günümüze Tahtacılar ve Tahtacı kimliği” başlığı altında Antalya’da bir konferans verecek.

  Söyleşi: Geçmişten günümüze Tahtacılar ve Tahtacı kimliği
 • Ağuiçen Ocağı evlatlarından Hüseyin Doğan Dede, Hakk’a yürüyüşünün 41. Yılında talipleri ve sevenler tarafından anılıyor.

  Hüseyin Doğan Dede Hakk’a yürüyüşünün 41. yılında anılıyor
 • Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığı, tüm canları cemevlerinin desteklenme şartlarını belirleyecek yönetmeliği birlikte hazırlamaya çağırdı.

  Cemevleri destek yönetmeliğini birlikte hazırlayalım!
 • Alevi Bektaşi Kızılbaş toplulukların Hacı Bektaş Velî'den sonra en önemli mürşidi ve Safevî devletinin kurucusu Şah İsmail Hatâî, Hakk'a yürüyüşünün 500. yılında Türkiye, Balkanlar, Azerbaycan, İran ve Irak'ta anıldı.

  Şah İsmail Hatai, Hakk'a yürüyüşünün 500. yılında anıldı
 • Alevi-Bektaşi toplumuyla istişare süreçlerinin güçlendirilmesini ve yürütülen çalışmalar hakkında detaylı bilgilendirmelerin yapıldığı “Canlarla Buluşma” etkinliklerinin sonuncusu “Avrupa’da Yaşayan Canlar Buluşması” adı altında, Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığı’nın ev sahipliğinde düzenlendi.

  Avrupa’da yaşayan canlar buluştu
 • Tabelasında Alevi yazsa da, 21. Yüzyılın Yezit’i ABD emperyalizminin yolunda oldukları her gün yeniden ortaya çıkan bazı örgütler, PKK’nın organizasyonu ile, 6-8 Ekim 2014’te Türkiye’nin çeşitli illerinde girişilen şiddet eylemlerine çağrı yapıp, destek verdikleri için mahkum olan HDP’lilerin “aslında IŞİD terör örgütüne karşı direnişe çağrı” yaptıkları yalanı ile sahip çıktı!

  Sözde Alevi örgütlerinin gerçek yüzü bir kez daha ortaya çıktı!
 • Pir Sultan Abdal Kültür Dernekleri Genel Başkanı Cuma Erçe, şubelerinin Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığı’ndan elektrik giderleri için ödeme aldığını inkar etmek için enteresan bir yola baş vurdu. Erçe’ye göre, elektrik giderleri ödemeleri şubeleri başvurmadığı halde ödeniyormuş!

  PSAKD Başkanı Erçe, aydınlatma ödemesi aldıklarını inkar etti!
 • Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığı tarafından illerde düzenlenen ‘Canlarla Buluşma’ etkinliklerinin onüçüncüsü Muş’un Varto ilçesinde yapıldı.

  Canlar bu kez Varto'da buluştu
 • Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığı tarafından ülke çapında düzenlenen “Canlarla Buluşma” etkinliklerinin onbirincisi Sivas’ta düzenlendi.

  “Canlarla Buluşma” bu kez Sivas’taydı
 • Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığı, devletin kilise, havra ve camilere yaptığı aydınlatma gideri ödemelerinden faydalanan cemevleri sayısını açıkladı.

  Devlet 730 cemevinin aydınlatma giderini karşılıyor
 • Hünkâr Hacı Bektaş Velî evlatlarının Çelebi kolundan Yalçın ailesinin oğlu Aziz Yalçın’ın Hakk’a yürüdüğü öğrenildi.

  Hünkâr evlatlarından Aziz Yalçın Hakk’a yürüdü