Oturduğunuz postun ‘kutsal sahiplerini’ gerçekten bilseniz, onların yolunda olsanız bir daha o posta oturmaz ve kendinize asla ‘dede/seyyid/ana..’ diyemez ve dedirtmezsiniz!..

Ehlibeyt, Sıratel Müstakim üzere olduğu sürece “Ben kimin Mevlası isem Ali de onun Mevlasıdır” diyen İslam’ın güzel ahlakı tamamlamak üzere gönderilen Peygamberi Hz. Muhammed Mustafa(saa)’nın işaret ettiği gibi, inananların önderi ve yol göstericisi olacaktır!..

Hz.Muhammed(saa), “ Benim Ehl-i Beyt’im Nuh’un gemisi gibidir. Kim o gemiye binerse kurtulur ve her kim o gemiye binmekten sakınırsa helak olur.” diyerek Ehlibeyt’in önemini vurgulamıştır.

Gerek Yüce Allah’ın asla şaşmayan kurgusu gerekse Hz. Muhammed’in hem yaşamı boyunca hem de Gadir Hum’da insanlıktan son isteği de bu olmuştur!..

Ehlibeyt, Kerbela’dan önce de Kerbela’dan sonra da Hüseyni Duruşu ile insanlığa örnek olmuş ve olmayı da sürdürmektedir!..

Velayetin nuru, yani Ehlibeyt’in nuru, Yüce Allah’ın nurudur!..

Yüce Allah, Saff Suresi 8. ayette “Onlar ağızlarıyla Allah’ın nurunu söndürmek istiyorlar. Hâlbuki kâfirler istemeseler de Allah nurunu tamamlayacaktır.” diyerek sonucu kesin olarak ilan etmiştir!..

Bu nur, ancak ve ancak Ehlibeyt ile taşınabilir!..

Bu velayet nurunu taşımayan sahtekarların, Hz. Muhammed’in/ Hz.İmam Ali’nin postuna oturması ve bu velayet nuruna yakışmayan işler yapması haramdır, zulümdür!..

Bu zulme, sessiz kalanlar ve göz yumanlar da zulmedenler kadar affedilmez bir vebal altındadırlar!..

İnancımızı da yolumuzun kurallarını da ‘çağa uygun hale getiriyoruz’ diyerek Ali’sizlerle kol kola Alevileri asimile edenlerin; çıkarları için icazet verenlerin; yolun kutsallarını kişisel ve siyasi şova dönüştürenlerin Hakk Divanı’nda verecekleri hesap çok ağır bir hesap olacaktır!..

Yol yakınken, özünüzü dara çekin ve terk edin erenler meydanını!..

Aşk İle

ALİ TİMURTAŞ ÖZMEN
SERÇEŞME VAKFI ve
OCAKZADELER MECLİSİ
SÖZCÜSÜ

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz